RSS
 

18 marzec 2012r. Odwiedzamy Kathleen (76 km)

31 mar

rowerTrasa przez Łęki do Tarnowa jest przez nas już mocno znienawidzona. Dlatego też chcieliśmy trochę przykombinować i pojechałem z Zemem do Tarnowa przez ciekawy odcinek leśny za Czarną. Główną trasą E-40 to zaledwie 24km w jedną stronę. Nasza trasa wyszła w obydwie 76km, ale zobaczyliśmy takie miejsca, których nie zobaczylibyśmy z drogi.

W rejonach Czarnej i Wałek budują bardzo fajną drogę przez las. Kiedyś była tam tylko jedna ścieżka wzdłuż torów kolejowych. W Chotowej napełnili jeziorko wodą więc jak ktoś chce już się taplać to może próbować ^_^. Jadąc przez lasy za Czarną spotkaliśmy jednego człowieka, który miał ciekawą pracę, pilnował lasu. Konkretnie chodziło o to, że palił się torf w lesie i co chwile wychodziły z tej racji jaja. Jak wiecie torfu nie da się ugasić do końca bo ma on tendencję do tlenia się w niskich warstwach praktycznie bezdymnie.

Jakiś taki „pożarowy” to był dzień, bo chwilę później w Woli Rzędzińskiej wyjeżdżała straż pożarna, a my mieliśmy okazję widzieć z daleka miejsce pożaru. Droga minęła bardzo przyjemnie i tak dostaliśmy się do Tarnowa, a tam pierwsze co zrobiliśmy do udaliśmy się na GOFRY. W menu były „Gofry z owocami tropikalnymi”. Zem zamówił sobie taką wersję i nawinął się świetny dialog przy okienku.
– Skąd pani bierze te owoce tropikalne?
– Yyyy.. nie wiem. Z tropików.
– ^_____^
Po wszamaniu zrobiliśmy dwa kroki w lewo i przy drugim okienku zamówiliśmy prześwietne lody włoskie. To miejsce również nas zaskoczyło, gdyż menu przedstawiało się następująco: „Desery: wanilia, truskawka, czekolada, plastik” Zapytałem o jakim smaku są lody „plastik”, ale odpowiedź była jakaś wykrętna. Tak więc uzupełniwszy kalorie pojechaliśmy do Kathleen pod galerię. Co jak co, ale Kathleen to jest tak mega fajna dziewczyna, że pod tą galerią to chętnie byśmy namioty rozbili i zostali, ale z racji, że się zrobiło już późno popedałowaliśmy do domu również od strony Pogórskiej Woli.

Mam nadzieję, że wypadów do Tarnowa na gofry będzie jak najwięcej panowie bo trasa jest zacna, a tamte desery na prawdę są nie do pokonania! Tak mi smakowało, że nawet przez myśl mi nie przeszło zrobić zdjęcia tylko się obżerałem!


Musiałem Zem :D
 

Napisany w rower 1d.

 

Tags: , , , , , , ,